Obvineného bývalého sudcu Lindtnera pustili na slobodu

Obvineného bývalého sudcu Lindtnera pustili na slobodu

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Obvinený bývalý predseda Okresného súdu Bratislava 3 David Lindtner je na slobode. Po takmer siedmich mesiacoch ho vo štvrtok na základe pokynu prokurátora prepustili z vyšetrovacej väzby. Informáciu TV JOJ potvrdil jeho obhajca Robert Kaliňák.

Podľa právneho zástupcu bývalého sudcu Lindtnera, Roberta Kaliňáka, v jeho prípade už vypočuli všetkých svedkov a tak pominuli dôvody na jeho ďalšie zadržiavanie. "Môžem túto informáciu potvrdiť, väzba v podstate v jeho prípade skončila, pretože orgány činné v trestnom konaní z môjho pohľadu vykonali všetky naplánovné úkony, a preto nebol žiadny ďalší dôvod na trvanie väzby. Vítam rozhodnutie prokurátora, že takýmto spôsobom rozhodol," uviedol Lindtnerov obhajca Robert Kaliňák. 

Dávida Lindtnera zadržala Národná kriminálna agentúra minulý rok v októbri spolu s podpredsedníčkou Najvyššieho súdu Jarmilou Urbancovou a veľkopodnikateľom Zoroslavom Kollárom v rámci akcie Víchrica. Po čom ich obvinili zo zločinu prijímania úplatku a zločinu zasahovania do nezávislosti súdu.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:05 Captain Marvel
13:40 Pravá blondínka 2
15:50 Nová záhrada
12:55 Slovácko sa nesúdi
13:35 Záchranári
14:30 Záchranári
12:40 Kosti V.
13:40 Kosti V.
14:40 Dr. Harrow
13:30 Zatancuj si s Nely
13:40 Volám sa Caillou V.
14:05 Pat a Mat
13:15 Rin Tin Tin
15:05 Můj kámoš špión
16:55 Kdybych měl křídla