Obvineného bývalého sudcu Lindtnera pustili na slobodu

Obvineného bývalého sudcu Lindtnera pustili na slobodu

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Obvinený bývalý predseda Okresného súdu Bratislava 3 David Lindtner je na slobode. Po takmer siedmich mesiacoch ho vo štvrtok na základe pokynu prokurátora prepustili z vyšetrovacej väzby. Informáciu TV JOJ potvrdil jeho obhajca Robert Kaliňák.

Podľa právneho zástupcu bývalého sudcu Lindtnera, Roberta Kaliňáka, v jeho prípade už vypočuli všetkých svedkov a tak pominuli dôvody na jeho ďalšie zadržiavanie. "Môžem túto informáciu potvrdiť, väzba v podstate v jeho prípade skončila, pretože orgány činné v trestnom konaní z môjho pohľadu vykonali všetky naplánovné úkony, a preto nebol žiadny ďalší dôvod na trvanie väzby. Vítam rozhodnutie prokurátora, že takýmto spôsobom rozhodol," uviedol Lindtnerov obhajca Robert Kaliňák. 

Dávida Lindtnera zadržala Národná kriminálna agentúra minulý rok v októbri spolu s podpredsedníčkou Najvyššieho súdu Jarmilou Urbancovou a veľkopodnikateľom Zoroslavom Kollárom v rámci akcie Víchrica. Po čom ich obvinili zo zločinu prijímania úplatku a zločinu zasahovania do nezávislosti súdu.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:55 Noviny TV JOJ
06:35 Krimi
07:10 Noviny TV JOJ
05:35 Nové bývanie
06:35 Kutyil s.r.o. II.
07:30 Kutyil s.r.o. II.
05:15 Súdna sieň
06:05 Extrémne prípady
07:20 Co je doma, to se počítá, pánové...
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Bob staviteľ XV. - XVIII.
06:10 Rev a motoroví miláčikovia I.
06:00 Já, knedlíček
07:55 Dovolená s cizincem
09:30 Příběh mořské panny