Oblačno
19°
Bratislava
Lenka
4.6.2023
Fico vyťahuje na Mikulca ďalšiu špinu: "Tu je dôkaz o jeho zákazkách pre brata!"
Zdielať na

Fico vyťahuje na Mikulca ďalšiu špinu: "Tu je dôkaz o jeho zákazkách pre brata!"

Zdroj: SITA

BRATISLAVA/ Opozičná strana Smer-SD sa nevzdáva. Po ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej (Za ľudí) sa pustil do odvolávania ministra vnútra z OĽaNO. Romana Mikulca obviňuje z dohadzovania zákaziek a provízií.

Robert Fico odmietol, že by v obvineniach Romana Mikulca klamali. Počas poslednej tlačovej konferencii odhalil, že ešte v časoch, kedy pôsobil vo vojenskom spravodajstva dal zákazku firme svojho brata Jána Mikulca. "Čistili, čistili, ale všetko nevyčistili," poznamenal predseda opozičného Smeru-SD na margo toho, že Mikulcovo konanie malo zanechať digitálne stopy. "Víťaznou firmou má byť AEGIS EU sro, pre ktorú pracoval jeho brat," pokračoval Fico s tým, že išlo o strážnu firmu. 

​Podľa Fica zúčastnení zabudli, že niekto inkriminované podklady pofotil. Pritom zdôraznil, že keď do firmy volal zdvihol kontaktné číslo Ján Mikulec. Číslo by pritom podľa tvrdení expremíéra malo smerovať na výkonného riaditeľa sbs-ky. "Toto dokazuje, že Mikulec dohodil zákazku firme, kde mal významné postavenie jeho brat," uzavrel Fico s tým, že v obvineniach zašiel ešte ďalej a žiadal médiá aby prestali chrániť túto vládu.

Mikulca pritom Robert Fico obvinil aj v tom, že za rekonštrukcie sietí žiadal províziu 15 tisíc eur. Tlačovú konferenciu uzavrel s tým, že charakter Mikulca hovorí o tom, že manipulovanie vyšetrovania je fakt. "My v smere slamu a trávu nežerieme," uzavrel Fico s tým, že cieľom bolo dostať do väzby Zuriana aj Kalavského, ktorí podľa Fica chceli hovoriť o manipulovaní vyšetrovania najväčších káuz. Spolupracujúci obvinení sú podľa expremiéra Roberta Fica kriminálnici najhrubšieho zrna. "Choď tam, povedz čo treba," povedal na margo dohadov o výpovediach. To, že by išlo o jeho osobnú interpretáciu odmieta. 

​Klimenta z najvyššieho súdu označil Fico za angažovaného sudcu. "Myslíte si, že sa náhodne pýtam pána Hegera, že čo robil v obchode St. Nicolausu oproti starému Prioru," začal Fico, pričom neprezradil s kým sa tam mal predseda vlády stretnúť. Takto reagoval na žiadosť o komentár na margo väzby pre Adriána Szabóa. Stíhaný riaditeľ Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra totiž ide do väzby o čom rozhodol na verejnom zasadnutí Najvyšší súd SR.

Súvisiace články