Podľa informácií TV JOJ sa v kauze Očistec jeden zo svedkov priznal k zmanipulovanej výpovedi

Podľa informácií TV JOJ sa v kauze Očistec jeden zo svedkov priznal k zmanipulovanej výpovedi

BRATISLAVA / Vyšetrovatelia úradu inšpekčnej služby podľa informácií TV JOJ údajne získali priznanie od svedka v prípade Očistec, ktorého zadržali v utorok, 20. júla, Csabu Dömötöra. Podľa zdroja televízie, ktorý chce ostať v anonymite, sa údajne obvinený priznal, že podal zmanipulovanú výpoveď pred vyšetrovateľmi. TV JOJ sa túto informáciu snaží overiť.

Podľa krajskej prokuratúry, ktorá v prípade vykonáva dozor je situácia zatiaľ bez významnejšieho posunu. "Situácia je zatiaľ bez zmeny. V súčasnosti nie je možné poskytnúť viac informácií," uviedol prokurátor Rastislav Remeta. Na obvineného inšpekcia zatiaľ podnet na väzobné stíhanie nepodala. Prokurátor stále preveruje zákonnosť vzneseného obvinenia. "V súčasnej dobe dozorový prokurátor posudzuje zákonnosť a odôvodnenosť vydaného uznesenia trom osobám z 20.júla," vyjadril sa hovorca Dalibor Skladan.

Podľa ďalších zistení TV JOJ vyšetrovatelia inšpekcie naďalej pátrajú po dvoch Ďalších kľúčových svedkoch v preverovaných prípadoch Očistec, Judáš a ďalších kauzách. Ako sme už informovali na spravodajskom webe noviny.sk inšpekcia okrem zadržaného Csabu Dömötöra obvinila aj svedkov Petra Perova a Mateja Zemana. Obaja sú po prevalení informácií, že inšpekcia plánuje rozsiahle zatýkanie svedkov, policajtov a prokurátorov konajúcich v spomínaných prípadoch, mimo republiky. 

Zásah kukláčov na dome, v ktorom sa mal nachádzať hľadaný svedok

​Napriek tomu podľa informácií televízie ozbrojené špeciálne policajné komando vykonalo vo večerných hodinách zásah na jednom z bratislavských hausbotoch. Približne 16 kukláčov vybilo dvere na uvedenej adrese na pokyn vyšetrovateľov Úradu inšpekčnej služby. Zásah vykonali kukláči preto, lebo si vyšetrovatelia mysleli, že by v hausbote mohli zadržať hľadaného Mateja Zemana. Ako ďalej zistila TV JOJ, pri zásahu hľadaného v dome na vode nenašli, boli v ňom len jeho rodinní príbuzní, ktorí hausbot aj vlastnia. Zásah bol veľmi pravdepodobne zrealizovaný bez dôsledného preverenia operatívou, keďže mal smerovať na adresu, ktorú hľadaný nemá ani vo vlastníctve a vzhľadom na typ domu je jednoduché identifikovať kto doň vchádza a kto vychádza. Pri zásahu kukláčov vraj asistovali aj hasiči s člnom. 

Správu budeme aktualizovať. 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 V siedmom nebi
22:45 R.I.P.D.: Útvar Rozhodne Neživých Agentov
00:45 Wasabi
20:30 Wasabi
22:30 Česko Slovensko má talent ...To naj
00:05 Bučkovci 2 - Slnko, seno, dedina
21:00 9-1-1 III.
21:55 9-1-1 III.
22:55 Stratené duše V.
20:45 Volám sa Caillou V.
21:10 Okido II.
21:30 Bob staviteľ XV. - XVIII.
20:15 Fakjů pane učiteli 3
22:25 Tajemství v nás
00:00 Volyň