SaS chcela motivovať k očkovaniu. Zlízli si liberáli smotanu úspechu či prehltli horkú pilulku kritiky?

SaS chcela motivovať k očkovaniu. Zlízli si liberáli smotanu úspechu či prehltli horkú pilulku kritiky?

BRATISLAVA / Video, či videá? Koaličná SaS zdieľala zákulisie výroby videa na svojich profiloch an sociálnej sieti a Richard Sulík video prezentoval ako ich príspevok do očkovacej kampane. K videu sa pre portál Noviny PLUS vyjadril odborník na komunikáciu Gabriel Tóth z Katedry komunikácie. Vyslúžila si strana pochvalu, alebo hejt?

Predseda koaličnej strany Sloboda a Solidarita a zároveň minister hospodárstva Richard Sulík, minister školstva Branislav Gröhling a štatny tajomník ministerstva zahraničných vecí Tomáš Klus, sa zapojili do očkovacej kampane. 

Traja politici sa to rozhodli hrať na vtipnú nôtu s neprekvapivou pointou, že Green pass otvára všetky dvere. Vás by k očkovaniu presvedčili? 

Video nepresvedčilo mladého odborníka na komunikáciu, zakladateľa projektu Katedra komunikácie ​a politológa Gabriela Tótha. Strana si od neho vyslúžila pár ostrích slov ktoré by pokojne mohli byť aj posmechom. 

"Aj keď vnímam pozitívne snahu SaS a Ministerstva hospodárstva presvedčiť ľudí k očkovaniu, príde mi to ako veľmi amatérsky pokus. V prvom rade spracovaním a tiež absenciou kľúčových posolstiev na podporu vakcinácie. Nemyslím si, že snaha o „humorné“ uchopenie témy dokáže presvedčiť nerozhodnutých a už vôbec nie odporcov očkovania," vyjadril sa Tóth pre Noviny PLUS Tv JOJ. 

Zdôraznil, že pokus o humor nie je jediným problémom zverejneného videa. "Taktiež nerozumiem, prečo vo videu, pod ktoré sa podpísalo Ministerstvo hospodárstva vystupuje štátny tajomník na Ministerstve zahraničných vecí a Minister školstva. Skôr to pôsobí ako stranícke video SaS," pokračoval s tým, že vláda sa zrejme z neúspechu nepoučila.

"Na Slovensku chýba relevantná, masívna a sofistikovane pripravená kampaň na podporu očkovania. Podobné videá sú skôr zábavným príspevkom na sociálne siete ako reálnou snahou niekoho presvedčiť," uzavrel Gabriel Tóth. 

Zdroj: Noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:15 Byť zdravý je výhra
20:25 Šport
19:30 Profesionáli II.
20:30 Kingsman: Zlatý kruh
23:30 Na nože
19:00 Súdna sieň
20:10 Myšlienky vraha VII.
20:55 Kosti
19:15 Garfield II.
19:35 Arthur a Minimojovia
20:00 Z rozprávky do rozprávky
18:35 Tvoje tvář má můj hlas
20:15 Sbohem, královno
22:10 Hotel Artemis