Vanda Adamík Hrycová: 12 ročné dievčatá vyberajú po domoch. Pre vojakov Talibanu sú trofejami

Vanda Adamík Hrycová: 12 ročné dievčatá vyberajú po domoch. Pre vojakov Talibanu sú trofejami

BRATISLAVA / Wanda Adamík Hrycová sa v stredu vrátila z Ukrajiny. Stretla sa s utečencami z Afganistanu, ktorým pomohla opustiť krajinu. Pre Noviny PLUS porozprávala nielen o dojmoch zo stretnutia s režisérkou Sahrou Karimi, ale aj ďalšími utečencami z filmárskej brandže. Ako to v Afganistane momentálne vyzerá? Dozviete sa v rozhovore.

Režisérka Sahraa Karimi ušla z Afganistanu pred Talibanom už po druhý raz. Slovenskú občianku sa podarilo zachrániť aj vďaka pomoci zo strany ukrajinskej vlády. Producentka Wanda Adamík Hrycová pre Noviny PLUS porozprávala nielen o tom, že sexuálne otrokyne pre vojakov Talibanu sú realitou, ale aj o tom, že utekajúcim Afgancom hrozí reálne nebezpečenstvo. 

Zatiaľ čo u nás sa o pomoci len hovorí, pričom Sme rodina o počtoch vyjednávať nechce, občanom utekajúcim z Talibanom ovládnutého Afganistanu ide o holé životy. Wanda Adamík Hrycová potvrdila, že vojaci Talibanu aktuálne chodia po domoch a vyberajú si 12 ročné dievčatá. O sexuálnych otrokyniach sa pritom hovorí už dlhšie. Viac sa dozviete vo video rozhovore. 

Zdroj: Noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:45 Noviny TV JOJ
06:25 Krimi
06:55 Noviny TV JOJ
05:40 Kinosála
05:50 Kutyil s.r.o.
06:50 Kutyil s.r.o.
05:15 Premeny domov na Havaji
05:35 Zrelé víno
07:55 Dokonalá appka
05:25 Pat a Mat
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Bob staviteľ XV. - XVIII.
05:45 Už se nebojím
07:30 Nádech pro lásku
09:35 Psí veličenstvo