Oblačno
-1°
Bratislava
Timotej
24.1.2022
Zistenia TV JOJ: Svedka Petrova vypočuje Úrad inšpekčnej služby
Zdielať na

Zistenia TV JOJ: Svedka Petrova vypočuje Úrad inšpekčnej služby

BRATISLAVA / Svedka Petra Petrova vypočuje Úrad inšpekčnej služby. Podľa zistení TV JOJ sa výsluch uskutoční v Justiťčnom paláci v Bratislave.

Úrad inšpekčnej služby Petrova obvinil z krivej výpovede a krivej prísahy. O výsluch Petra Petrova, aj o výsluch ďalšieho svedka Mateja Zemana, žiadali ich advokáti už niekoľko týždňov. 

Podľa informácií TV JOJ bude výsluch Petra Petrova v pondelok o 9:00 v Ústave na výkon väzby v bratislavskom Justičnom paláci. Práve tam je Petrov vo väzbe. V nej sa nachádza po zadržaní vyšetrovateľmi Národnej kriminálnej agentúry v prípade obvinenia z členstva v zločineckej skupine.

Peter Petrov sa výsluchu pred vyšetrovateľmi UIŠ, ktorí ho podozrievajú z marenia spravodlivosti, domáhal takmer hneď po zadržaní. Peter Petrov bol v utorok predvedený na súd ako svedok v rozsiahlom korupčnom prípade Judáš. Petrov počas toho, ako ho spredvádzala eskorta Zboru väzenskej a justičnej stráže, novinárom povedal, že stále nebol predvolaný na výsluch pred UIŠ. Podľa jeho slov jeho zvedavý, ako celá situácia dopadne, a prečo mu vyšetrovatelia neumožnia vyjadriť sa k celému obvineniu. 

​Televízia JOJ požiadala aj o stanovisko advokátov oboch obvinených. 

Televízia JOJ kontaktovala aj Úrad inšpekčnej služby za účelom informovania verejnosti a sprehľadnenia situácie ohľadom Úradu inšpekčnej služby (UIŠ) a obvinených, ktorých tím UIŠ chcel zadržať aj na základe zatýkacieho rozkazu. 

Na otázku televízie, či už má UIŠ súhlas vyšetrovateľov prípadu Fénix a prokurátora Úradu inšpekčnej služby na výsluch obvinených, odpovedala hovorkyňa ministerstva vnútra Gabriela Tuchyňová takto: "Nebudeme poskytovať žiadne odpovede na požadované otázky nakoľko štádium prípravného konania je neverejné a poskytnutím uvedených informácií by mohlo dôjsť k zmareniu prebiehajúceho trestného konania."

Vyšetrovatelia UIŠ preverejú výpovede svedkov v rozsiahlom korupčnom prípade s názvom Očistec, ktorý vyšetruje Národná kriminálna agentúra. Podľa podzrení Úradu inšpekčnej služby mali traja svedkovia podať pred NAKA zmanipulovanú výpoveď tak, aby sedela do trestných konaní. Tie vyšetruje NAKA pod vedením prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry v prípade známom ako Očistec. 

Na verejnosti posledné týždne rezonuje zásah Úradu inšpekčnej služby z 20. júla. Vyšetrovatelia UIŠ chceli zadržať Petra Petrova, Mateja Zemana a Csabu Dömötöra. Zásah ale nebol úspešný. Zásahová jednotka zadržala len tretieho menovaného svedka. 

Súvisiace články

Najčítanejšie