Oblačno
-1°
Bratislava
Timotej
24.1.2022
Povinné očkovanie by podporil premiér Heger či minister Naď. Proti je minister Krajniak aj minister Matovič
Zdielať na

Povinné očkovanie by podporil premiér Heger či minister Naď. Proti je minister Krajniak aj minister Matovič

BRATISLAVA / Pred 500 eurovými poukážkami pre seniorov z dielne ministra financií avizoval povinné očkovanie aj sám premiér Eduard Heger. Igor Matovič tvrdí, že on je za pozitívnu motiváciu ľudí, ktorí sa zatiaľ nedali zaočkovať. Veronika Remišová zase trvá na tom, aby mali zaočkovaní výhody z lockdownu. Vláda sa opäť nevie zhodnúť na mimoriadne dôležitej téme.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS) sa v úvode svojej pondelňajšej tlačovej konferencie poďakovala nielen zdravotníkom, ale aj samosprávam. Jedinou cestou z pandémie je pre ministerku očkovanie.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (nom. SaS) sa na pondelňajšej tlačovej konferencii prihovorila za povinné očkovanie. Uviedla to s tým, že si vie predstaviť debatu aj o celoplošnom očkovaní osôb nad 12 rokov. Doplnila, že o povinnom očkovaní debatujú naprieč celou vládou a aj ministerstvo spravodlivosti k tomu vyjadrilo právny názor.

Podľa šéfky rezortu spravodlivosti je legitímne rozprávať sa o povinnom očkovaní profesií, ktoré sú dôležité pre chod štátu a o očkovaní ľudí s ohľadom na ich vek. Zdôraznila však, že je problematické stanoviť vekovú hranicu, od kedy by bolo očkovanie povinné. Ministerka spravodlivosti zároveň dodala, že celoplošné povinné očkovanie by bolo právne jednoduchšie.

Na vláde v tejto téme nie je zhoda

Povinné očkovanie si vie predstaviť minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pričom priznáva, že téma je bezpochyby zložitá. Za plošné očkovanie občanov, ale aj ozbrojených síl, by ruku zdvihol aj minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Ministerka informatizácie a regionálneho rozvoja zase vyžaduje aby mali zaočkovaní výhody. Lockdown by mal podľa nej platiť len pre nezaočkované osoby. Diametrálne odlišný názor má expremiér a minister financií Igor Matovič, ale aj minister práce Milan Krajniak (Sme rodina). 

Viac sa dozviete vo videu:

Súvisiace články

Najčítanejšie