Oblačno
19°
Bratislava
Lenka
4.6.2023
Fašisti a extrémisti vyháňajú Globsec, ale o motorkároch Hells Angels mlčia, kritizuje exminister Korčok
Zdielať na

Fašisti a extrémisti vyháňajú Globsec, ale o motorkároch Hells Angels mlčia, kritizuje exminister Korčok

Zdroj: TASR

BRATISLAVA / Globsec prekáža podľa exministra zahraničných vecí kotlebovcom natoľko, že si kvôli nemu nakúpili verejný reklamný priestor. Motorkársky gang však z našich ciest nikto nevyháňa.

"Čo má spoločné nadchádzajúca konferencia GLOBSEC, motorkárska partička Hells Angels, Smer, extrémisti, Kotlebovci a strategická (ne)komunikácia?" opýtal sa Korčok na sociálnej sieti. Bývalý šéf slovenskej diplomacie upozorňuje, že argumenty extrémistov a usvedčených propagátorov fašizmu neobstoja. 

Vytiahol na tvrdenia, že "na našich hraniciach s Rakúskom, Maďarskom a Českom sa budú dva týždne robiť kontroly kvôli konferencii Globsec a ľudia sa musia nachystať na dlhé čakanie. Absurdné – kvôli trojdňovej konferencii, s ktorou štát nemá nič spoločné".

Burcovanie verejnosti – opäť

"Toto hovoria tí, ktorí nevynechajú žiadnu príležitosť hecovať vášne na tom, že Slovensko patrí do NATO a EÚ. Aj preto sú po Slovensku napríklad na ceste do Terchovej bilbordy, aby Globsec vypadol zo Slovenska. Skrátka, pre kotlebovcov a spol. je Globsec až taký nepriateľ, že potrebuje na boj proti nemu kupovať reklamu. Majú na to právo. Aj toto toleruje liberálna demokracia," napísal exminister. 

Minister potvrdil, že keby to s tými opatreniami na hraniciach bolo tak, iba kvôli medzinárodnej konferencii, bolo by to absurdné. "Skutočnosť? V dôvodovej správe k rozhodnutiu vlády sa totiž okrem GLOBSECU hovorí explicitne aj toto: V dňoch 2. až 4.6. sa uskutoční podujatie motorkárskeho klubu Hells Angels," poznamenal Ivan Korčok a pripomenul, že toto podujatie je spojené s vysokým bezpečnostným rizikom spočívajúcim v možnom závažnom ohrození verejného poriadku a to vzhľadom na početné vážne bezpečnostné incidenty zaznamenané počas podujatí World Run v minulosti a zjazdu motorkárov.

"Samozrejme, že motorkárska žúrka spojená s incidentmi nikomu neprekáža, ale GLOBSEC, ten teda vie ľudí dostať do ráže. Pochopiteľne, jeho účastníci, na čele s prezidentami a premiérmi, ministrami sú, samozrejme, hrozba pre Slovensko. Nech vypadnú aj s Globsecom!" pokračoval bývalý šéf rezortu zahraničia. 

Macron im prekáža rovnako ako van der Leyen

Poznamenal aj, že nakoľko je to absurdné, je to aj dosť chytľavé pre verejnosť. Práve preto je to podľa ministra dôvod, prečo s takým nasadením konferenciu Globsec spája Smer&spol a s rozhorčením sa pýta: Dva týždne kvôli trom dňom a dodávajú ešte, že ľudia budú trpieť na hraniciach "kvôli nejakým truľom na konferencii, ktorých treba chrániť".

"Nuž, neviem, či truľovia sú napr. francúzsky prezident E. Macron či predsedníčka EK U. von der Leyen, ktorí prídu na Globsec a x ďalších medzinárodných hostí. Čo z tohto vyplýva? Akokoľvek sa nám nemusí páčiť to, ako je téma zneužitá Smerom a extrémistami na čele s kotlebovcami, pravdou je, že si robia svoju prácu. A nie bez úspechu. Oni už nikoho nemôžu prekvapiť: Well done," uviedol ďalej. 

Korčok zdôraznil, že veľkou témou súčasnosti je takzvaná strategická komunikácia. "Všetci po nej volajú a oprávnene. Má to byť nástroj ako čeliť dezinformáciám, kvôli ktorému rastie tábor protivníkov nášho členstva v NATO a EÚ. Treba však priznať, že tohtoročný Globsec a komunikácia opatrení na hraniciach, ktoré sú zavádzané na dlhšie obdobie kvôli iným, bezpečnostne rizikovým podujatiam, je nevyužitá príležitosť aktívne komunikovať a čeliť dezinformáciám. Proste, podcenilo sa to," reagoval ďalej. 

Smer a extrémisti vyhrali bitku

Zhodnotil aj to, že Smer, extrémisti a spol. túto komunikačnú bitku síce vyhrali, ale aj tak nezakryjú, že im Globsec a účasť Emanuela Macrona a Ursuly von der Leyen na Slovensku prekážajú viac ako Hells Angels. "To sú ich priatelia, s nimi si rozumejú a dúfam, že sa s nimi odfotia vo vybíjaných kožených bundách. To sa páči viac ako fotečka na Globsecu. Za toto zistenie to stálo a len x-týkrát nám táto partička derúca sa k moci ukazuje, s kým máme do činenia. Z tohto pohľadu je Globsec úspechom a dobrou vecou pre Slovensko už teraz," uzavrel s tým, že jeho osobne výnimočná účasť na Globsecu teší. 

"Debata z Bratislavy bude rezonovať po svete. Výkriky našich domácich "truľov" si vo svete nevšimne nikto, bohužiaľ, je faktom, že doma majú veľa poslucháčov, lebo veci nedoťahujeme do konca. Tak teda, strategicky komunikujme!!!" uzavrel Korčok. 

Súvisiace články