Zatiahnuté
Bratislava
Kornel
26.11.2024
Proti reformám, prefackanie ex, písanie si s tínedžerkou, plagiát diplomovky, toto všetko sa spájalo s lídrom Sme rodina
Zdielať na

Proti reformám, prefackanie ex, písanie si s tínedžerkou, plagiát diplomovky, toto všetko sa spájalo s lídrom Sme rodina

Zdroj: TASR

BRATISLAVA / Bojoval proti zmenám v justícii, ale aj proti očkovaniu. Posledné mesiace poznačili aj obvinenia, že sa nestará o synov, ktorých má s Barborou Richterovou, ale aj jej obvinenie, že ju mal brutálne zbiť. Zároveň sa začiatkom leta objavili ďalšie fotografie s

Vo vláde Igora Matoviča, ale aj Eduarda Hegera brojil proti väčšine reforiem. Okrem zmien v súdnictve, ale aj zmene paragrafu 363 sa lídrovi Sme rodina nepáčilo ani povinné očkovanie proti ochoreniu covid-19 či reformy zdravotníctva a národných parkov. To však ani zďaleka nie je všetko. 

Facka pre Richterovú

Po niekoľkých mesiacoch sa Boris Kollár vyjadril ku konfliktu, ktorý na sociálnych sieťach pravidelne rozdúchava jedna z matiek jeho detí Barbora Richterová. Spomenul dokonca aj známeho odsúdeného podnikateľa. Boris Kollár sa pred médiami vyjadril, že Richterovej platí na dve deti 3-tisíc eur, pričom zaplatil za dom s bazénom a platí aj školy, do ktorých deti chodia. 

Konflikt ex priniesol až na parlamentnú pôdu, kedy uviedol, že ju prefackal preto, že po ňom hodila jeho syna. Kollár zdôraznil, že sa tak udialo po tom, čo ratovali dieťa, po Richterovej sa rozbehol a dostala pár faciek, lebo to "decko dnes už nemuselo byť".

"Veľmi sa hanbím, že tu musím stáť a toto rozprávať o matke môjho syna Artura a môjho syna Árona," pokračoval líder Sme rodina, ktorý tvrdí, že mu Richterová zakazuje styk so synmi. Na záver tlačovej konferencie sa Boris Kollár rozplakal.

Za toto konanie mu v parlamente hrozilo odvolávanie, ktoré iniciovali nezaradené poslankyne okolo Eduarda Hegera. Na otvorenie schôdze sa však nenašlo dostatok poslaneckých hlasov. Nezúčastnila sa ani celá SaS, ktorá sa hrdila bojom za práva žien a chýbala aj Kresťanská únia na čele s Annou Záborskou. 

"Opajcnutá" diplomovka

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár odmietol obvinenia mimoparlamentnej strany Spolu – občianska demokracia, že jeho diplomová práca je plagiát. Povedal to na utorkovej tlačovej konferencii v budove NR SR. Nevidí v tejto súvislosti dôvod na vyvodenie politickej zodpovednosti. Zdôraznil, že prácu písal sám, a to niekoľko mesiacov.

"Zo strany Spolu som bol obvinený, že moja diplomovka je plagiát a som rovnaký ako Danko, čo absolútne odmietam. Pri teste originality vyskočila zhoda mojej diplomovej práce 24,45 percenta s inými prácami. Do 30 percent je to bežná prax, ktorá sa uznáva," vysvetlil Kollár.

Poukázal taktiež na to, že bol obvinený z nesprávneho nezdrojovania. "Na konci mojej práce je zoznam použitej literatúry a v práci sú správne citácie. Možno som spravil nejaké drobné chyby, za ktoré sa ospravedlňujem, ale stojím si za tým, že som citoval a zdrojoval správne, a tak som bol pripustený k záverečnej skúške, ktorú som obhájil," priblížil šéf zákonodarného orgánu. Pre ďalšie otázky k tejto téme novinárom odporučil kontaktovať vysokú školu, na ktorej svoju diplomovú prácu obhájil.

​Havária v aute počas lockdownu

K nehode došlo na križovatke Mramorová a Ulica Svornosti. Vládne vozidlo, v ktorom sa viezol predseda parlamentu Boris Kollár, sa zrazilo s osobným autom. V tom sa podľa informácií TV JOJ viezli dvaja bratia s kamarátom.

​Vo vládnom vozidle sa nachádzali štyri osoby. Osobné auto po náraze bolo posunuté niekoľko metrov od miesta nehody. Nie je taktiež isté, či boli na vládnom vozidle zapnuté majáky. Na miesto nehody prišli aj rodinní príslušníci Borisa Kollára. Predsedu parlamentu a ďalších troch účastníkov nehody previezli do nemocníc.

Okrem Borisa Kollára sa v aute viezla aj bývalá miss Miroslava Fabušová a predseda parlamentu si vyslúžil ostrú kritiku za to, že do vládneho vozidla vzal osobu, ktorá tam nemala čo robiť. Tvrdil vtedy, že ide o jeho kamarátku, ktorú viezol do lekárne. 

S následnou hospitalizáciou bola spojená aj tzv. "čajová kauza", kedy mali byť potrestané sestričky, ktoré odmietali obsluhovať dámske návštevy predsedu NR SR. Ten sa bránil, že tieto návštevy sa oňho v nemocnici starali. 

​Podnikanie s mafiánmi?

Denník Sme zverejnil informácie, že po roku 1990 Kollár založil firmu Apex spolu s mafiánmi Romanom Deákom a Petrom Steinhübelom. 

Cez Apex obchodovali s počítačmi, ktoré dovážali zo zahraničia. Deáka a Steinhübela v roku 1999 zavraždili. "Kollár bol aj v predstavenstve akciovky Solisko Šport, kde bol zároveň v dozornej rade člen gangu takáčovcov Ľubor Jajcaj. V roku 2007 Jajcaj zomrel na rakovinu. Pred Kollárom bol v predstavenstve firmy Milan Erd zo skupiny diničovcov. Ďalší Kollárov obchodný partner, František Lefler (spolu figurovali v šiestich spoločnostiach), bol v polovici 90. rokov spolumajiteľom Lotos-Paper’s, s.r.o., s významnými takáčovcami Ivom Ružičom a Jozefom Surovčíkom," uvádza Smečko. 

V roku 2016 sa objavili dokumenty tajnej služby, podľa ktorých sa Boris Kollár v minulosti podieľal na pašovaní heroínu. Anonym médiám doručil aj fotografie, na ktorých je líder strany Sme rodina s Jurajom Ondrejčákom známym pod prezývkou Piťo, ktorý je považovaný za šéfa podsvetia.

Predseda strany Sme rodina Boris Kollár vylučoval, že by bol mafiánom, pôsobil v mafiánskych štruktúrach alebo s nimi akokoľvek spolupracoval. Kollár zdôraznil, že preto sa jeho meno ani nenachádza v tzv. mafiánskych zoznamoch.

Kollár rovnako pripúšťa, že za 25 rokov podnikania pozná v Bratislave každého a s množstvom ľudí sa odfotil alebo stretol. Kollár tak reagoval na fotografie, ktoré médiám poslal anonym. Tento rok tému opäť oživil Tomáš Rajecký, ktorý argumentoval, že v prípade stretnutia na Floridite na Kube nešlo o náhodné stretnutie, ale Boris Kollár mal Ondrejcsákovi túto dovolenku platiť. 

​Písanie si s tínedžerkou z Čistého dňa

Písanie si s chovankyňou Čistého dňa vytiahla vtedajšia riaditeľka a zakladateľka resocializačného centra Zuzana Tománková, vtedy obvinila poslanca z toho, že si mal s dotyčnou písať aj po tom, čo ušla z centra, ktoré čelilo v tom období niekoľkým kauzám, ktoré súviseli s obťažovaním zverencov.

Poslanca však odmietla menovať. Kollára obvinila, že nenahlásil polícii informácie o nezvestnom, vtedy 15-ročnom drogovo závislom dievčati. Dievča, s ktorým bol predtým tento poslanec v kontakte na Facebooku, kde zverejnilo erotické fotografie. V roku 2014 jej Kollár napísal "Vysukaaaame saaaaaaa".

Predseda strany Sme rodina Boris Kollár priznal, že on je tým nemenovaným politikom, ktorého zakladateľka resocializačného centra Čistý deň Zuzana Tománková obvinila z nevhodnej facebookovej komunikácie s ich chovankyňou, ako aj zo zatajenia informácií o nej polícii, keď bola nezvestná.

Kollár podľa vlastných slov s dievčinou od mája 2014 sporadicky komunikoval, no Tománková klamala vo viacerých bodoch, vrátane obsahu tejto komunikácie. Tvrdil, že vek dievčaťa sa dozvedel až dávno po tejto komunikácii a zdôraznil, že sa s ňou nikdy nestretol.

​Na jeseň 2016 po vypuknutí kauzy Čistý deň sa ho dievča dokonca snažilo vydierať a žiadalo, aby vystúpil v prospech tohto zariadenia, čo však Kollár odmietol. "Pani Tománková vypustila bublinu. Sú to všetko lži,“ vyhlásil. Kollár je presvedčený, že za snahou o diskrimináciu jeho osoby je strana Smer-SSD, ktorá sa snaží o zakrytie vlastných káuz.

"Je to dymová clona, ktorá nesie rukopis Smeru a Erika Tomáša,“ povedal. Na dôkaz svojich tvrdení predložil Kollár novinárom fotografiu z dnešného stretnutia Tománkovej s bývalým agentom SIS Petrom Tóthom a kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom, ktoré sa uskutočnilo tesne pred tlačovou konferenciou Čistého dňa. Tománková podľa Kollára kedysi pracovala na úrade vlády a aj teraz riešila problémy Čistého dňa na úrade vlády prostredníctvom premiérovho mediálneho poradcu Erika Tomáša. 

​Falzifikoval aj kradol?

Denník Sme uviedol, že vo februári 2023 vystúpil Kollár na otvorení výstavy venovanej spevákovi Miroslavovi Žbirkovi. "Vo verejnom prejave spomínal na spoločné zážitky, keďže boli kamaráti. Opísal aj, ako si na jednom z koncertov privyrobil falšovaním Žbirkových autogramov na podpiskartách. Bolo ich 300 a našiel ich v zákulisí," uviedol denník. 

"Keď sa skončil koncert, prišiel som za ním a dal som mu balík peňazí. On sa ma opýtal, čo to je. Hovorím mu, vieš čo, podpísal som ich za teba, predal som každú po päť korún a to je tvoj polovičný zárobok z toho," povedal vtedy Kollár a v prejave naznačil aj ďalšiu vec. 

Žbirka ho mal podľa Sme podržať, keď ho polícia vyšetrovala pre podozrenie z krádeže obrazu z domu kultúry v Považskej Bystrici v roku 1988. "Vtedy som to doslova odmontoval zo steny, neviem, či to bola krádež, ale premiestnil som ho ku mne," vyhlásil Kollár. 

Súvisiace články