Zatiahnuté
-1°
Bratislava
Marína
8.12.2023
Na východe nič nie je? Nikdy som nič také nepovedal, tvrdí premiér Fico
Zdielať na

Na východe nič nie je? Nikdy som nič také nepovedal, tvrdí premiér Fico

Zdroj: TASR

BRATISLAVA / Robert Fico, ktorý sa po vražde novinára Jána Kuciaka vyjadril, že na východe nič nie je a preto je absurdné, že by tam mala záujem mafia, dnes tvrdí, že tento výrok je nezmysel.

Práve včera sa premiér Robert Fico, spolu s ministrom vnútra Matúšom Šutaj Eštokom a ministrom práce Erikom Tomášom vybral na východ Slovenska do častí, ktoré zničilo zemetrasenie. Okrem toho, že obciam prisľúbil pomoc, prišiel na pretras jeho výrok z minulosti o tom, že na východe nič nie je. 

Celá tlačová besede z východného Slovenska:

Na východe nie je nič, preto ani mafia

Poslanci Europarlamentu absolvovali stretnutie na vládnej úrovni po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Zaujímal ich nielen priebeh vyšetrovania, ale aj to v akom stave je Slovensko a OČTK. Zameriavali sa aj štruktúry organizovaného zločinu na Slovensku. 

Členovia delegácie EP sa pýtali na mnoho vážnych otázok vrátane podozrení o aktivitách mafie na východnom Slovensku. Poslanci uviedli, že Robert Fico odpovedal, že myšlienka, že mafia by mohla mať záujem na východnom Slovensku, je absurdná, pretože tam nič nie je. Europoslanci k stretutiu s Robertom Ficom a Robertom Kaliňákom vydali viac ako 30-stranovú správu

Dnes tvrdí, že nič také nepovedal

Robert Fico označil pripomenutie svojho niekdajšieho výroku "za nezmysel". "Ja som nikdy nič také nepovedal. Panir edaktorka poprosím vás o korektnosť," uviedol Fico. 

Viac vo videu:

Súvisiace články

Najčítanejšie