Jasno
20°
Bratislava
Miloslav
3.7.2022
Exkluzívny prieskum AKO pre reláciu Na hrane: Matovičovi nedôverujú ani vlastní voliči
Zdielať na
Noviny PLUS

Exkluzívny prieskum AKO pre reláciu Na hrane: Matovičovi nedôverujú ani vlastní voliči

BRATISLAVA / Igora Matoviča vníma negatívne až 82 percent Slovákov. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu agentúry AKO pre reláciu Na hrane. Nespokojní sú s ním dokonca aj voliči jeho vlastnej strany. Negatívne ho vníma 44 %, pozitívne ho hodnotí 55 percent voličov.

Igora Matoviča ako ministra financií vníma pozitívne 10,6 percenta ľudí. Odpovedať nechcelo 2,4 %, nevedelo odpovedať 5 percent opýtaných. 

Pozitívnejšie ho vnímali častejšie muži (12%) ako ženy (10%). Až 83 percent mužov ho ale vníma negatívne. Mierne častejšie skôr starší opýtaní vo veku 66 a viac rokov (14%), mierne častejšie najmenej (12%) alebo najviac vzdelaní (12%). 

Častejšie ho pozitívnejšie vnímajú obyvatelia Trnavského (16%), Košického (12%) a Nitrianskeho kraja (12%). Najmenej fanúšikov má minister financií v Trenčianskom kraji (87%). 

Výrazne častejšie voliči OĽaNO (55%) a Sme rodina (26%). Len päť percent voličov SaS vníma Igora Matoviča pozitívne.  

Najviac "nefanúšikov" má medzi voličmi strany Republika (97%), Hlas -SD (94%) a Smer-SSD (93%).

​​Agentúra AKO realizovali prieskum v dňoch 7.6. až. 10.6. na vzorke tisíc respondentov zo Slovenska, starších ako 18 rokov. Respondenti neboli oboznámení s tým, kto je zadávateľom prieskumu. 

Súvisiace články

Najčítanejšie