Jasno
20°
Bratislava
Miloslav
3.7.2022
Po Ľubošovi Blahovi padla ďalšia "hlava". Facebook zablokoval stránku portálu Kulturblog
Zdielať na

Po Ľubošovi Blahovi padla ďalšia "hlava". Facebook zablokoval stránku portálu Kulturblog

BRATISLAVA / Po Ľubošovi Blahovi, ktorému americká sociálna sieť Facebook zrušila stránku sa banu dočkal aj portál Kulturblog, ktorý je dlhodobo spájaný so stranou ĽSNS. Práve jej predseda Marian Kotleba je právoplatne odsúdený za podporu fašizmu.

O zablokovaní facebookovej stránky Kulturblogu informovala stránka Blbec online na svojom profile na sociálnej sieti. V príspevku uviedla, že Kulturblog dostal ban. "Dano z pivnice plače, že jeho kamoši z Kulturblogu sú zabanovani. Další dezoláti s väčším výtlakom po blahovi sú dole a my samozrejme budeme pracovať na dalších ktorých nám denne nahlasujete. Výborná práca priatelia, mimochodom jedna "záložná" stále funguje," napísal Blbec online v príspevku. 

Blaha napísal sociálnej sieti otvorený list

Poslanec a podpredseda strany Smer-SD Ľuboš Blaha sa ohradil proti zrušeniu jeho stránky ešte minulý týždeň. Dôvody, ktoré uviedla sociálna sieť (ako šírenie klamlivého a nenávistného obsahu) sú podľa poslanca nepravdivé. Blahova stránka mala vyše 170-tisíc sledovateľov.

"Ak by existovali regulárne verejné spôsoby opravných prostriedkov a odvolacích procesov, kde by som dostal možnosť obhájiť svoju pravdu, nezablokovali by ste ma. Takto ste len ako súkromná firma využili svoje represívne nástroje, aby ste sa na žiadosť slovenských vládnych politikov zbavili nepohodlného opozičného politika," napísal poslanec Blaha v otvorenom liste adresovanom sociálnej sieti. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Smeru-SD Ján Mažgút. Blaha mal šíriť nenávisť, pretože prirovnával amerických občanov k „psom“. Podľa politika ide o lživé obvinenie.

"Keď som používal výraz ,americký mopslík’ či ,americký hafan’, vždy som ním označoval slovenských vládnych politikov, ktorí sa úslužne a servílne správajú k administratíve USA, či už je to prezidentka Čaputová, minister obrany Naď alebo minister zahraničia Korčok," uviedol Blaha. Za nezmysel označil, že mal šíriť nebezpečné dezinformácie o zdraví.

"Moje názory na očkovanie proti covidu sú legitímne a vždy som sa opieral o význačných vedcov, či už nobelistu Montagniera alebo slovenského onkológa Dr. Lakotu. V tomto jedinom prípade ste ma však upozornili na konkrétne porušenie vašich pravidiel a odvtedy som na vašej sieti názory Luca Montagniera nešíril, čo len potvrdzuje, že som mal záujem o férovú spoluprácu a boli ste to naopak vy, kto mi neskôr nebol ochotný konkretizovať údajné porušenia vašich pravidiel," napísal podpredseda Smeru-SD. Ohradil sa tiež voči tomu, že mal porušovať pravidlá o šikanovaní, lebo na partnera prezidentky Zuzany Čaputovej použil sarkastické označenie "konkubín".

Politik prízvukoval, že prezidentka je politička a ako taká musí zniesť verejnú kritiku, rovnako ako jej partner, ktorý je mimovládny aktivista a novinár. "Pravda je, že výraz ,konkubinát’ podľa slovníkovej definície znamená ,trvalé súžitie muža a ženy bez formálneho uzavretia manželstva’. Nie je na tom nič šikanózne ani pejoratívne. Je to len forma sarkazmu a expresívna politická kritika,"  uviedol okrem iného v otvorenom liste poslanec Blaha.

Súvisiace články

Najčítanejšie