Oldrich
3.12.2022
Stabilizačný príspevok? Zalepenie očí lekárom a ďalšia Matovičova atómovka, tvrdí Raši
Zdielať na

Stabilizačný príspevok? Zalepenie očí lekárom a ďalšia Matovičova atómovka, tvrdí Raši

BRATISLAVA / Hlas-SD apeluje na vládu aby sa s lekármi a lekárkami dohodla. Raši označil príspevok za ďalšiu Matovičovu atómovku.

Takzvaný plán B, teda normálne poskytovanie zdravotnej starostlivosti po výpovediach lekárov neexistuje a nič iné, ako dohoda s lekármi nie je riešením. Uviedol to v reakcii na tlačovú konferenciu Igora Matoviča a Eduarda Hegera podpredseda strany HLAS a člen zdravotníckeho výboru NR SR Richard Raši.

Príspevok nič nerieši, tvrdí Hlas

"Stabilizačný príspevok, ktorý navrhuje Matovič, má len zalepiť oči zdravotníkom a odložiť problém zvyšovania ich platov po parlamentných voľbách, keď už nebude Matovič pri moci. Je to len a len jeho ďalšia atómovka," vyjadril sa Raši. 

Opozičný poslanec zdôraznil aj to, že na zvýšenie platov lekárov a ostatných zdravotníkov malo ísť 350 miliónov eur ročne, takto dostanú na tri roky 400 miliónov v hrubom. "Teda približne toľko, koľko by dostávali navyše každý rok vo svojich výplatách," upozornil exminister zdravotníctva, ktorý vníma ponuku stabilizačného príspevku ako potvrdenie zlyhania premiéra a ministra financií.

Najväčšia kríza za posledné roky

"To znamená, že od decembra vypukne v zdravotníctve najväčšia kríza za posledné roky. Lekári totiž nebojujú len za platy - ale aj za zlepšenie podmienok nášho zdravotníctva a preto majú 8 požiadaviek a 7 z ich sa netýka platov. Tieto požiadavky Matovič s Hegerom ani nespomenuli. Jediné, čo chcú spraviť je, že presúvajú svoje zlyhanie na plecia lekárov, ktorí bojujú za lepšie zdravotníctvo," pokračoval hlasista ďalej. 

O slovo sa prihlásila aj podredsedníčka Hlasu-SD Zuzana Dolinková podľa ktorej lekári od začiatku tvrdia, že ich požiadavky nie sú len o platoch. "Matovič namiesto lepšieho zdravotníctva pre všetkých pacientov, ktoré lekári chcú, ich opäť iba vydiera. Riešením už môže byť iba dohoda alebo okamžitá demisia vlády, ktorá hádže cez palubu 2100 lekárov, ktorí bojujú za lepšie systémové zmeny pre nás pacientov," zdôraznila Dolinková.

Súvisiace články

Najčítanejšie