Zatiahnuté
-1°
Bratislava
Marína
8.12.2023
Matovič tvrdí, že vláda dôchodcov opíjala rožkom, Pellegrini reaguje obvinením z volebného podvodu
Zdielať na

Matovič tvrdí, že vláda dôchodcov opíjala rožkom, Pellegrini reaguje obvinením z volebného podvodu

BRATISLAVA / Pustili sa do slovnej prestrelky. Igor Matovič obvinil Hlas-SD, že oklamala dôchodcov, Pellegriniho strana vracia Matovičovi úder.

OĽaNO obviňuje vládu z klamstva

Hnutie SLOVENSKO vyzýva vládu, aby splnila svoj sľub a vyplatila dôchodcom 13. dôchodok vo výške priemerného dôchodku 640 EUR už tieto Vianoce. V opačnom prípade poslanci hnutia SLOVENSKO podajú takýto zákon do NR SR, aby mohli aj koaliční poslanci hlasovať za splnenie svojich vlastných sľubov. Uviedol Igor Matovič na brífingu v piatok popoludní. 

Hnutie, ktoré sa len nedávno premenovalo na Slovensko tvrdí, že strana Hlas na čele s Petrom Pellegrinim sľubovala, že ak bude súčasťou vlády, vyplatí všetkým dôchodcom do týchto Vianoc 13. dôchodok vo výške priemerného dôchodku, ktorý je dnes 640 EUR.

Akcentuje, že pár dní po nástupe novej vlády už minister práce, sociálnych vecí a rodiny z Hlasu Erik Tomáš ruší svoj sľub a 13. dôchodky plánuje vyplácať v priemernej výške až na budúci rok. Hnutie Slovensko to považuje za podvod na voličoch, ktorý vyčíslilo na 643 miliónov EUR.

"Pýtame sa, čo je s tými sľubmi, pán Pellegrini? To naozaj chcete opľuť všetky tie dôchodkyne, s ktorými ste sa pred voľbami fotografovali?" pýtal sa líder hnutia Slovensko Igor Matovič s tým, že ak by Pellegrini chcel splniť sľub, ktorý verejne prezentoval, musel by dôchodcom do konca roka rozdať 13. dôchodky v celkovom objeme viac ako 939 miliónov EUR. 

Hlas hovorí o volebnom podvode

"Strana Hlas odporúča schránkovej firme OĽaNO, aby sa sústredila predovšetkým na vyplatenie 500 eur za účasť na voľbách, ktoré pred voľbami bezostyšne nasľubovali početným rómskym komunitám a len vďaka tomuto klamstvu dnes sedia v parlamente. Od svojho vzniku dostalo toto "hnutie" zo štátnej kasy vyše 30 miliónov eur, takže určite majú z čoho odškodniť obete svojho predvolebného podvodu," uviedla strana v reakcii. 

Pellegriniho strana zdôraznila, že o 13. dôchodku ide s nekonečnou drzosťou verejne rozprávať Igor Matovič, ktorého jedným z prvých krokov vo funkcii premiéra bolo zrušenie už zákonom schválených 13. plnohodnotných dôchodkov.

"Zrušil ich spolu s ďalšími sociálnymi opatreniami napriek svojmu verejnému predvolebnému sľubu, že nesiahne na žiadne sociálne istoty slovenských občanov. Nebyť Hlasu a jeho trojročnej parlamentnej aktivity, slovenskí seniori by nikdy nemali tohtoročné zvýšenie dôchodkov," pokračovala strana v stanovisku s tým, že by ich nemali by ich preto, lebo Hegerova a Matovičova vláda na nich absolútne kašľala a správala sa k nim ako k nepriateľom štátu.

"Hlas bude vo vláde za slovenských dôchodcov bojovať ešte intenzívnejšie ako v opozícii. Určite však na to nepotrebuje schránkovú firmu OĽaNO, ktoré je najväčším zlom slovenskej politiky a dokazuje to každý jeden deň svojím pôsobením," uzavrela strana. 

Súvisiace články

Najčítanejšie