Oblačno
21°
Bratislava
Oskar
8.8.2022
Vákuum v hlave poslankyne Tabák je obrazom slovenského voliča, vyčíta národu mladý aktivista
Zdielať na

Vákuum v hlave poslankyne Tabák je obrazom slovenského voliča, vyčíta národu mladý aktivista

BRATISLAVA / Podľa mladého občianskeho aktivistu Jána Vojtaššáka by bolo vákuum v hlave poslankyne Romany Tabak zábavné, ak by sme ho neplatili z našich daní.

"Ďakujem za slovo. Dámy a páni, mne je veľmi ľúto, že je tu tak negatívna, napätá atmosféra, ktorá škodí každému jednému z nás. Kto je bez viny, nech hodí prvý kameňom. Kto je bez viny, nech hodí prvý kameňom," povedala poslankyňa v rámci faktickej poznámky, ktorou obohatila diskusiu v pléne NR SR o odvolávaní Roberta Fica (Smer-SD) na väzobné stíhanie. 

​Poslankyňa, ktorá sa do parlamentu dostala na kandidátke OĽaNO, hlasovala proti vydaniu expremiéra a za to ju strana Igora Matoviča vyhodila z poslaneckého klubu. Následne sa objavili informácie o tom, že by ju mohol prichýliť klub Sme rodina, čo potvrdil aj l'der hnutia a predseda parlamentu Boris Kollár. Romana Tabak sa následne nechala počuť, že o ničom nevie. 

Človek zároveň nemusí byť parlamentným archivárom, aby si dokázal spomenúť na jej neschopnosť dýchať za rokovacím pultom kvôli rúšku, ale aj jej reakcie na výstup opozície: "Bla, bla, bla, bla bla, bla..."

Bolo by to vtipné, keby sme to neplatili my, tvrdí aktivista

"Romana Tabak perlí vždy, keď prehovorí a bolo by to aj vtipné, keby sme sa jej na to neskladali my všetci," začal občiansky aktivista vo svojom blogu a dodal, že čo sa ukrýva v jej hlave je záhadou. "Určite je tam však sebavedomie a na ňom zakladá vždy, keď otvorí ústa. Nie je to jej chyba," doplnil v blogu Vojtaššák. 

"Sebavedomie jej dodal Igor Matovič, keď ju nemal problém postaviť na kandidátku, rovnako ako ďalších 148 ľudí, o ktorých nevedel nič. Romana Tabak nedostala do vienka múdrosť. Nevie rozlíšiť, čo je dobré a čo zlé, nevie vlastne rozlíšiť ani to, že popiera to, čo sama deň predtým povedala," uviedol mladý aktivista, ktorý sa venuje aj organizácii kultúrnych podujatí a je zakladateľom 

Žena nekonečných protirečení?

Poslankyňa nemá problém pózovať pri pomníku holokaustu a zároveň kritizovať prezidenta Ukrajiny za jeho fotografie s manželkou. "Nie je klamárka, nemusí byť zlá osoba, je to proste naša poslankyňa Tabak. Pobavíme sa, lebo je to občas aj sranda. Ak sa však dlhšie zamyslíme, tak zistíme, že pani poslankyňu platíme z našich daní a vlastne by sme sa mali smiať sami zo seba, že sme toto dopustili," uviedol ďalej s tým, že parlament je veľký cirkus, plný nekompetentných ľudí, ktorých sme však zvolili my sami.

"Slovenskí občania sa majú tak dobre, že si môžu robiť srandu z Romany Tabak. Nevadí im, že v nemocnici nedostanú toaletný papier a z Košíc do Bratislavy sa nedostanú stále po diaľnici. Romana Tabak je vlastne obraz slovenského voliča. Ten si ju zvolil a ten ňou je. Slovenský volič totiž zabudol, čo volil včera a poprie aj to, za čo bojoval. Slovenský volič je Romana Tabak. Ten dobrák, čo nebude nikdy premýšľať nad svojimi činmi," uzavrel Ján Vojtaššák. 

Článok bol aktualizovaný po oprave.

Súvisiace články

Najčítanejšie