Skoro jasno
26°
Bratislava
Vladimír
24.7.2024
Blaha reaguje na rozhodnutie súdu: Čaputová ukázala, že nedorástla na svoju funkciu
Zdielať na

Blaha reaguje na rozhodnutie súdu: Čaputová ukázala, že nedorástla na svoju funkciu

BRATISLAVA / Krajský súd potvrdil prvostupňové rozhodnutie ohľadom výrokov Ľuboša Blahu a prikázal mu zdržať sa ďalších útokov na prezidentku Zuzanu Čaputovú. Jej kancelária o tom informovala v tlačovej správe.

Poslanec národnej rady a podpredseda Smeru mal problémy so zákonom už v marci, keď hlava štátu napadla viaceré jeho osobné útoky a hanlivé pomenovania. Ona sama na Facebooku hovorí o tom, ako ju označoval za vlastizradkyňu, agentku cudzích mocností či bábku Spojených štátov. 

Okresný súd Bratislava I. na jar nariadil Blahovi zdržať sa ďalších útokov na prezidentku a 21. júla prišlo konečné rozhodnutie z krajskej úrovne. Nie je sa proti nemu možné odvolať, a tak ho politik musí akceptovať. Protiprávne zasahoval do právomocí hlavy štátu a je povinný prestať so šírením nepravdivých informácií. "Ani v politike nie je sloboda prejavu bezbrehá a nie je možné ňou prikrývať hrubé lži a urážky. Verím, že tento verdikt pomôže našej politickej kultúre a vezmú si ho za svoje všetci, pre ktorých sa osočovanie stalo bežným politickým nástrojom," uviedla Zuzana Čaputová.

Kontroverzný poslanec sa už stihol vyjadriť prostredníctvom hovorcu strany SMER-SD Jána Mažgúta. "Prezidentka Čaputová dnes opäť ukázala, že jej absolútne nezáleží na Slovensku a Slovákoch a rieši dokola len seba a svoje ego. Dnes sa pochválila na sociálnej sieti, že krajský súd rozhodol, že o nej nemôžem hovoriť ako o americkej agentke. Namiesto toho, aby riešila rekordné zdražovanie, plynovú krízu či vládny chaos, ona útočí na slobodu slova opozičných poslancov. Je to malicherné, úzkoprsé a detinské. Čaputová iba opäť dokázala, že nedorástla na svoju funkciu - prezident by mal chrániť slobodu a nie proti nej bojovať," uviedol.

Najväčší ohlas verejnosti vzbudili prvomájové protesty Smeru v Nitre, na ktorých ľudia mohli počuť nevyberavé nadávky smerujúce na prezidentku. A to z iniciatívy Ľuboša Blahu:

Súvisiace články