Řádek: To, čo predviedli poslanci v parlamente, bola strašná hanba. Naď a Šeliga Hegera potupili
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Zdroj: TASR
BRATISLAVA / Reči o charizme chatbota, ale aj argumenty, ktoré v politickom porovnaní neobstoja. Rozprava o podporení programového vyhlásenia úradníckej vlády bola podľa politológa Miroslava Řádka nedôstojná a hanebná.
"Rokovanie o dôvere vláde Ľudovíta Ódora je hanbou. Poslanci tam tliachali strašné nezmysly a tá rozprava bola neuveriteľne nedôstojná," zhodnotil Miroslav Řádek pre Noviny PLUS TV JOJ. Vo svojom hodnotení spomenul aj to, že poslanci by mali k veciam aspoň niekedy pristupovať úprimne a mať odvahu povedať pravdu.
"To, čo plénum vyšperkovalo, bolo samotné hlasovanie," pokračoval s tým, že 34 poslancov PVV podporilo, ďalší boli proti. "Ale vyše 50 poslancov sa zdržalo. Tretina poslancov nemá názor na vládu? Nech normálne poslanci povedia, či tú vládu chcú, alebo nie," uviedol ďalej politológ.
Dali facku aj vlastným voličom
Odborník akcentoval, že poslanci sa správajú, ako keby sa nemohlo stať, že tu vláda bude omnoho dlhšie než do októbra. "Po voľbách môže vzniknúť pat s tým, že nebude môcť vzniknúť žiadna koalícia väčšiny," doplnil s tým, že rozumie, že ide o taktizovanie, ale opýtal sa aj na pointu tohto taktizovania. "Táto vláda by mohla krajinu sprevádzať omnoho dlhšie, pokojne až k ďalším predčasným voľbám. Poslanci dali facku aj vlastným voličom," dokončil.
Odborníka zarazilo aj to, že nehlasovali Martin Klus, Jaroslav Naď aj Juraj Šeliga, a to najmä preto, že Eduard Heger (Demokrati) avizoval, že jeho poslanci dôveru vláde vyslovia. "Ukazuje sa, že napriek konštruktívnemu prístupu dokázal Eduard Heger, že nemá žiadnu politickú autoritu a je politicky malomocný. Nedokázal zaručiť ani hlasy svojich poslancov," uzavrel Řádek pre Noviny PLUS TV JOJ.