Zatiahnuté
-1°
Bratislava
Marína
8.12.2023
Simon z MF ponúka miesta na kandidátke Hegerovi aj Dzurindovi. Je to trápne a zúfalé, odkazuje Štefančík
Zdielať na

Simon z MF ponúka miesta na kandidátke Hegerovi aj Dzurindovi. Je to trápne a zúfalé, odkazuje Štefančík

Zdroj: TASR

BRATISLAVA / Zsolt Simon prišiel s ponukou, ktorá podľa odborníka prevyšuje jeho reálny politický výtlak. Označil to za trápne.

Podľa Radoslava Štefančíka je takáto ponuka zo strany Zsolta Simona "doslova trápna". "Takto mohli šachovať tak pred troma mesiacmi. Teraz je to celkom smiešne. Zsolt Simon dlhé týždne hovorí, že nechce ísť s Eduardom Hegerom. Teraz prepadajú panike, lebo videli posledné prieskumy. Je to mimoriadne trápne a zúfalé," poznamenal politológ pre Noviny PLUS TV JOJ. 

"Myslím si, že volič by už mohol rozhodnúť, že títo ľudia patria do starého železa, lebo už sú zhrdzavení a zhrdzavel im mozog," uzavrel. 

Cukor a bič?

Líder Maďarského fóra, občianskych demokratov Slovenska, Za regióny, Rómskej koalície, Demokratickej strany prišiel s ponukou miest na kandidátke. Nejde však o spájanie strán. 

Miesta na kandidátke sú ochotní poskytnúť Modrým, Mostu-Híd, ale aj jednotlivcom zo strany Demokrati. Simon to povedal v súvislosti s posledným prieskumom volebných preferencií pre Na hrane TV JOJ od agentúry AKO.

Zhodnotil, že síce aj ich strana zaznamenala mierny pokles, no ani Modrí, Most-Híd nemajú taký výtlak, aký by očakávali. Upozornil i na pokračujúci pokles preferencií Demokratov.​

Kandidátka je o dôveryhodnosti

"Ak chceme ponúknuť občanom nejakú alternatívu, sme presvedčení, že menší by mali ísť k väčšiemu," vyhlásil na tlačovej konferencii s tým, že svoju kandidátku považujú za spojenie najväčšieho kompromisu. Dodal, že nie sú spojení s vládami Roberta Fica, ani vládami Igora Matoviča a Eduarda Hegera. Simon je ochotný spolupracovať s lídrom Mosta-Híd Lászlóm Sólymosom, no nie je človekom, "ktorého by sme veľmi radi videli na našej kandidátke".

Ponuka musí podľa neho zodpovedať dôveryhodnosti. Demokrati podľa Simona uvažujú, že nedajú za lídra ich kandidátky Hegera. "Možno ani nebude na kandidátke, to je o dôveryhodnosti," povedal s tým, že ak by bol Heger na kandidátke, ich volebnej strany nemusia sa ani pustiť do volieb. Strana zároveň vyzvala politické subjekty, aby vo volebnej kampani nepoužívali nenávisť a dezinformácie.

Médiá aj strany by mali podľa lídra strany Občianskí demokrati Slovenska Pavla Macka bojkotovať šéfa Smeru-SSD Roberta Fica, kým neprestane so šírením nenávisti. Upozornil na to v súvislosti s účasťou Fica v rozhovore s Danielom Bombicom, ktorého označil za extrémistu a antisemitu.

Detaily prieskumu

Prieskum agentúry Ako pre reláciu Na hrane TV JOJ zverejnený vo štvrtok (15. 6.) ukázal, že Demokrati by získali 2,8 percenta, Maďarské fórum 2,1 percenta a Modrí, Most-Híd by mali zhodne 1,3 percenta.

Viac vo videu:

Konrád Rigo z ​Most-Híd pre Noviny PLUS TV JOJ uviedol, že rokovania prebiehajú a Most-Híd z nich nebude vynášať. Hegerovi Demokrati zatiaľ neodpovedali. 

Súvisiace články

Najčítanejšie