Zatiahnuté
-1°
Bratislava
Marína
8.12.2023
Obvineným poslancom, ktorého spomínal Hamran je Martin Borguľa. Hovorí o snahe ovplyvňovať voľby
Zdielať na

Obvineným poslancom, ktorého spomínal Hamran je Martin Borguľa. Hovorí o snahe ovplyvňovať voľby

BRATISLAVA / Nezaradený poslanec NR SR s informáciou prišiel sám na sociálnej sieti.

Borguľa, ktorý sa do parlamentu dostal na kandidátke hnutia Sme rodina Borisa Kollára za tým vidí snahu o ovplyvňovanie volieb políciou a prekrývanie ich vlastných prešľapov.

"Dnes mi bol doručený pozdrav z polície. Opätovne mi vzniesli obvinenie za skutok zo začiatku leta 2018, kde som bol poškodený, neskôr obvinený. Prípad, ktorý bol X krát medializovaný. Do dnešného dňa polícia nemá žiadne nové dôkazy, preto tomuto teátru nerozumiem. Spravme si v tom raz a navždy poriadok: V prípade, o ktorom tu píšem som takmer rok vystupoval ako poškodený," uviedol poslanec. 

"V týždni kedy prebiehala rozprava o vydaní Roberta Fica na väzobné stíhanie (26.4.2022), som sa z minúty na minútu stal obvineným. Napriek tomu, že voči mne neboli nájdené žiadne dôkazy. Spis bol procesne viac ako pol roka uzavretý. Išlo o náhodu? To si nemyslím. Generálny prokurátor v januári tohto roku skonštatoval, že voči mojej osobe neboli nájdené žiadne dôkazy a obvinenie zrušil," napísal Borguľa. 

"Nie priatelia, žiadne procesné chyby sa nestali! Jednoducho neboli nájdené dôkazy!  Generálny prokurátor vo svojom rozhodnutí o zrušení obvinenia zadal nájsť voči mne relevantné dôkazy vo veci, za ktorú som mal uplácať. Ak sa niečo nájde - obviniť ma. Lenže nič sa nenašlo. Viete prečo? Lebo som žiaden trestný čin nespáchal. Vyšetrovateľ znovu vypočul všetkých dotknutých, (čo je čudne tak mňa nie)ktorí zopakovali, že som bol v roku 2018 vydieraný," dodal. 

"Žiadne nové dôkazy nepribudli a nikto nemôže pochybovať, že v mojom prípade prebiehalo vyšetrovanie do najmenších detailov. Na záver musím pripomenúť reláciu, kde sám policajný prezident potvrdil, že začiatkom leta bol skutok premlčaný," pokračoval rozhorčený poslanec. 

I keď policajti mali od januára dosť času a usilovne pracovali, nič nové sa im nepodarilo nájsť. Áno, napriek tomu mi bolo dnes opätovne vznesené obvinenie a ja nemám problém o tom hovoriť. Odhliadnuc od toho, že je prípad premlčaný, polícia v dostatočnej lehote nenašla žiadne dôkazy. Nikomu to NEVADÍ!? Odpoveď je na to len jedna. A to, že si polícia robí kampaň a snaží sa ovplyvniť voľby.

Súvisiace články

Najčítanejšie