Ak je to lex Baťová, ide o dôkaz, že OĽaNO je pre štát nebezpečné, tvrdí Tomáš Valášek o novom zákone

Ak je to lex Baťová, ide o dôkaz, že OĽaNO je pre štát nebezpečné, tvrdí Tomáš Valášek o novom zákone

BRATISLAVA / Na jednej strane argumentácia nominantami strany Smer-SD, na druhej možnosť vyhodiť, alebo vymeniť akéhokoľvek vedúceho štátneho úradníka. OĽaNO tvrdí, že chce štátnu správu odpolitizovať, kritici tvrdia, že ide o drakonický zákon.

To, že by prostredníctvom zákona chcelo hnutie OĽaNO aplikovať čistky, zásadne odmieta. Poslanec hnutia Lukáš Kyselica sa v pléne vyjadril, že aj jemu by sa lepšie pracovalo s niekým, komu verí. Podľa návrhu by mohol generálny tajomník služobného úradu odvolať z funkcie vedúceho zamestnanca aj bez udania dôvodu, ale musel by mať súhlas štatutárneho orgánu alebo štátneho zamestnanca vo verejnej funkcii. Návrh sa podľa poslancov OĽANO môže ešte upraviť cez pozmeňujúce návrhy, sú otvorení diskusii.

Na stane druhej sú však aj kritici, ku ktorým patrí aj Tomáš Valášek z Progresívneho Slovenska, ktorý v parlamente vystupuje ako nezaradený poslanec. Transparentnosť a možnosti korupcie rieši v súvislosti s návrhom zákona aj Zora Jaurová (PS), podľa ktorej je zarážajúce, že takáto snaha vychádza práve zo strany protikorupčného hnutia. 

Je zákon z dielne OĽaNO spôsobom ako zatočiť s nepohodlnými úradníkmi a odporcami vlády? Takto to vidia Tomáš Valášek a Zora Jaurová z Progresívneho Slovenska:

​Na predkladaný zákon zareagovala aj opozičná strana Hlas-SD

​Zareagovala aj opozičná a bývalá premiérska strana Smer-SD

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:15 Byť zdravý je výhra
19:00 Simpsonovci XXX.
19:30 Profesionáli II.
20:30 Kingsman: Zlatý kruh
19:00 Súdna sieň
20:10 Myšlienky vraha VII.
20:55 Kosti
19:15 Garfield II.
19:35 Arthur a Minimojovia
20:00 Z rozprávky do rozprávky
18:35 Tvoje tvář má můj hlas
20:15 Sbohem, královno
22:10 Hotel Artemis