Influencerka Plačková aj jej muž René sú voľní. Sudca ich nezobral do väzby

Influencerka Plačková aj jej muž René sú voľní. Sudca ich nezobral do väzby

NAKA zadržala v pondelok ráno influencerku Zuzanu Strausz Plačkovú a jej muža Reného z drogovej trestnej činnosti. Deň potom ich aj obvinili. embed kód
BRATISLAVA / Sudca Špecializovaného trestného súdu rozhodol o prepustení Plačkovej aj jej muža Reného, obžalovaných z drogovej trestnej činnosti. Do väzby tak nepôjdu. V cele policajného zaistenia boli od pondelka. Známu influencerku Zuzanu Plačkovú spolu s manželom Reném Strauzsom zadržali ešte v pondelok ráno pri drogovej razii v ich dome v Miloslavove. Následne ich vypočúvali v Trenčíne odkiaľ boli samostatne presunutí do cely predbežného zadržania. Dvojica má byť údajne zapletená v drogovej trestnej činnosti.

Sudca pre prípravné konanie si včera vypočul výpovede 10-tich obvinených pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a drogovú trestnú činnosť. Dnes po 14 ich začali postupne privážať na súd do Pezinka. Následne si v súdnej sieni vypočuli rozhodnutie o návrhu na ich vzatie do väzby. Sudca rozhodol, že do väzby pôjdu Tibor G., Peter Š., Pavol D., Marián Š., Dávid L. a Igor P. Naopak na slobodu sa dostanú Marek C., Lukáš M., Zuzana Plačková a jej manžel René. "Jeden bol prepustený z väzby a dvaja boli vzatí do väzby, hrozba z pokračovania v trestnej činnosti, preventívna väzba," uviedol obhajca obvienných Juraj Gavalec. 

Súd pre prípravné konanie dnes nevzal do väzby 4 obvinených, medzi ktorými sú aj manželia Zuzana Plačková a René Strausz. Definitívy verdikt však padne až budúci štvrtok a rozhodovať o ňom bude Najvyšší súd.

Sudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku poslal do väzby šiestich z desiatich obvinených. Zuzanu Plačkovú aj s manželom budú stíhať na slobode. Do väzby neposlali ani zadržaného Lukáša M., ktorému počas razie zaistili krokodíla. 

V pondelok ráno Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahovala v dome páru v Miloslavove. Akcia súvisela s rozsiahlou protidrogovou raziou, ktorá prebieha na viacerých miestach Slovenska. Počas akcie polícia zadržala viac ako 9 kilogramov pervitínu, z ktorého by bolo možné vyrobiť viac ako 90 000 jednorazových dávok. Zaistené boli aj cigarety, zbrane, strelivo a vyše 70-tisíc eur v hotovosti. "Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil 15 osôb z trestných činov Založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny a Nedovolaná výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Počas domových prehliadok policajti zaistili viac ako deväť kilogramov omamných a psychotropných látok - metamfetamín, z ktorých by sa dalo vyrobiť minimálne 90.000 jednorazových dávok drogy. Zaistili tiež zbrane, strelivo, cigarety a viac ako 70.000 eur v hotovosti. Naďalej pokračujú procesné úkony, v tejto chvíli preto nie je možné poskytnúť viac informácií," uviedla NAKA.

​Obvinení z dílerstva 

Zločinecká skupina zadržaných mala s trestnou činnosťou začať ešte v roku v 2012. Plačková spolu s manželom Rénem mali byť distributérmi kokaínu, a tiež mali drogy predávať nižšie postaveným dílerom. Obom im za túto nelegálnu činnosť hrozí väzenie. ​Plačková svoju vinu odmieta a tvrdí, že nevie nič o drogách a nelegálnej trestnej činnosti. V dome manželov zaistili aj šesť mobilných telefónov, notebook a občiansky preukaz na meno Mário Herák. Na základe prvotného vyšetrovania boli obvinení za založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny. Za drogovú trestnú činnosť hrozia obvineným vysoké tresty. 

Zuzana Plačková strávila prvú noc po zadržaní v policajnej cele v Galante. Toto boli jej prvé slová. 

​Z Galanty ju previezli do Trenčína na NAKA. Varovala všetkých ľudí, aby si dávali pozor s kým sa stretávajú. 

​Na otázku novinárov či obchodovala s drogami odpovedala, že samozrejme nie. 

Dom v Miloslavove 

​Plačková si ešte v nedeľu užívala luxus, ktorý rada zdieľala na sociálnych sieťach. Na svojom Instagrame v poslednej dobe ukazovala najmä stavbu svojho luxusného domu v Miloslavove. S manželom Reném pred rokmi kúpili pozemok a začali stavať dom ich snov. Ten neustále rozširujú o nové a nové vymoženosti. "Na dome som naozaj nešetrila. Chcem, aby to bola úplná topka, a ako je u mňa zvykom, všetko premrštené," prezradila pre český Blesk v marci tohto roku. 

​V pondelok po zadržaní policajti prehľadávali ich rozostavaní dom v Miloslavove. V prítomnosti Zuzany a jej manžela. 

Zuzana Plačková mala TV JOJ svoju reality show InstaQueen. Spolu s manželom Reném v nej ukázali luxusný život. 

Zdroj: noviny.sk/ TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Tiesňová linka
22:45 Uteč
00:55 Policajti v akcii
20:30 Dámska jazda
22:30 Prsteň kráľov
01:00 Profesionáli VII.
21:00 9-1-1 III.
21:55 9-1-1 III.
22:55 Stratené duše IV.
21:30 Bob staviteľ XV. - XVIII.
21:40 Krtko
22:10 Kúzlovanie
20:15 Fakjů pane učiteli
22:20 Tajemství noci
00:00 Torpédo U-235